Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik çalışmalarından her firmanın yararlanması gerekir. Kurumsal çalışmalar firmanın duruşunu, davranışını ve imajını temsil eder.

Kurumsal kimlik firmanın görünen imzasıdır. Kurumsal kimlik firmaların bir adım öne çıkmasını sağlar. Bununla beraber iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olur. İnternet üzerinde firmalar saygınlığını arttırmak için kurumsal kimlik çalışmalarından yararlanır. Bununla beraber, etkili ve akılda kalıcı şekilde kimlikler oluşturulur. Kurumsal kimlik çalışmalarında firmalar bu konuya özen göstermelidir. Kurumsal kimlik bir nevi kurumun imzasını gösterir.

Kurumsal Kimlik Çalışması Hakkında

Marka çalışmasına başlarken bu çalışmaları iki bölüme ayırırız. Kurum için marka çalışmalarında;

·         Logo ve amblem standartlarını belirlemek,

·         Haberleşme formlarını tasarlamak,

·         Kurumsal kimlik kılavuzu hazırlamak,

·         Kurum personelinin davranışlarını belirlemek,

·         Dosya ve kartvizit tasarımlarını oluşturmak,

·         Muhasebe ile ilgili belgelerin tasarımını gerçekleştirmek,

·         Antetli kağıtların tasarımlarını yapmak,

·         Kurum içi yönlendirmeler yapmak

·         Dijital belgelerin tasarımlarını tamamlamak gerekir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Kurumsal kimlik çalışmaları hassas işlemlerden bir tanesidir. Tasarım çalışması oluşturulurken, firmanın kurumsal imajı da önde tutulması gerekir. Logo bir firmanın imzasıdır. Bu yüzden hizmetlerinizi tam olarak yansıtan logo çalışmalarında bulunmak gerekir. Logo tasarımı kadar, kurumsal kimlik çalışmalarında renklere önem verilmesi gerekir. Her ticari firmanın özelliklerini yansıtan farklı kimlik seçenekleri bulunur. Kurumsal kimlik oluşturulurken bu nedenle firmalardan destek almalısınız.

Kurumsal Kimlik Oluştururken Nelere Dikkat Edilir?

Kurumsal kimlik tasarımı hazırlanırken, ne yapmak gerekir? Özellikle tasarım sürecinde, yapılacak hatalar kurumsal kimliğinizin zarar görmesine neden olabilir. Kurumsal kimlik hazırlanırken dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir;

·         Kurumsal kimlik özgün bir şekilde tasarlanmalıdır.

·         Tasarım sürecinde mutlaka uzman kişilerden yararlanmak gerekir.

·         Hazırlanacak olan kurumsal kimliğin markanın yapısını tam olarak yansıtmalıdır.

Firmamız markanızın varoluş aşamasından itibaren tüm ihtiyaçlarınıza destek veriyor. Dijital trendleri sizler için yakından takip ederek yerel ve global çözümler üretir. Firmamız kreatif çalışmaları ile performansa yönelik iş ortaklarınızdan biri olmaya devam ediyor. Marka çalışması hakkında detayları adresimizde bulabilirsiniz. Kurumsal kimliğinizi yansıtan en uygun hizmet seçenekleriyle hemen tanışabilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz