Twitter Trend Topic Nedir? Trend Topic Nasıl Olunur

Twitter Trend Topic Nedir? Trend Topic Nasıl Olunur

Twitter Trend Topic Nedir? Trend Topic Nasıl Olunur?

Twitter trend topic, kullanıcıların herhangi bir anda Twitter'da en çok hangi konuların konuşulduğunu görmelerini sağlayan bir Twitter özelliğidir. Twitter kullanıcıları, trend olan konuların herhangi birini veya tümünü takip etmeyi seçebilir ve diğer kullanıcıların bu konuyla ilgili tweetlerini kendi zaman tünellerinde görebilirler.

Trend topic, belirli bir konu hakkında kaç kişinin konuştuğu ve tweetlerin ne kadar hızlı atıldığı gibi faktörlerin yanı sıra belirli bir konu hakkındaki tweet sayısına bakan bir algoritma tarafından belirlenmektedir. Algoritma ayrıca tweetlerin atıldığı konumu da dikkate almakta ve belli konumlarda atılan tweet sayılarına göre o konuyu o ülkelerde trende sokmaktadır.

Twitter trend topic algoritması, kullanıcıların mümkün olan en alakalı ve güncel bilgileri görmelerini sağlamak için sürekli değişmekte ve gelişmektedir.

İstediğiniz Bir Konuyu Trendlere Nasıl Sokarsınız?

Birçok kişi ve firma için Twitter trendlerinin en önemli yanı markalarını reklamlarını yapmak olarak görülmektedir. Ancak normal şartlar altında Twitter trendlerine bir konuyu sokmak reklam vermeyen bir firma için oldukça zordur. Twitter reklam fiyatlarını da göz önüne aldığımızda firmaların bu yüksek fiyatları ödemek istememesinin nedenini daha iyi anlayabiliyoruz. Peki bu durumda neler yapılabilir? Gelin isterseniz önce Twitter trendlerine nasıl girilir ona bakalım.  

·         İçeriğinizin zamanında ve alakalı olduğundan emin olmalısınız.

·         İnsanların içeriğiniz hakkında konuşmasını sağlamak için bir şeyler yapmanız gerekmekte.

·         İçeriğinizin daha kolay bulunmasını sağlamak için hashtag'leri kullanmanızda fayda var.

·         İçeriğinizi güncel olması da bu noktada büyük bir önem taşımakta.

Genel olarak Twitter trendlerine girmek için bazı önemli noktalara değinmeye çalıştık ancak bir marka ya da işletme için reklam amaçlı trendlere girmek oldukça zor. Birde bunu reklam vermeden doğal yollarla yapmak neredeyse imkânsız. Ancak artık bu konuda edişe etmenize gerek yok. Eis ajans olarak sizleri bu gibi durumlarda yüksek fiyatlı reklamlardan kurtarmak için uygun fiyatlar ile trend topic satın almanızı sağlıyoruz. Eğer sizde küçük ya da büyük çaplı işletmeleriniz için ya da kişisel olarak kendiniz için trendlere girmek istiyorsanız Twitter gündemçalışması için bizimle iletişime geçebilir ya da bu konuda sitemizi detaylı bir şekilde inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Markanızı Twitter Trendleri ile Büyütün

Dünya üzerinde birçok işletme son yıllarda sosyal medyayı çok aktif ve doğru bir biçimde kullanarak büyük bir büyüme yaşadı. Ülkemizde de özellikle ekonomimizin bu denli zorlayıcı olduğu bir dönemde, birçok firma sosyal medya üzerinden işlerini büyütmeye çalışmakta.

Bizde firma olarak bu sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter sitende trend topicler aracılığı ile reklamını yapmak isteyen firma ya da kişilere bu konuda hizmet veriyoruz. Eğer sizde Twitter gündem çalışması yaptırmak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.